Čarodějničtí učni se zase snaží v kuchyni

Další vaření v tomto kalendářním roce. Na naše učně čekal nelehký úkol. Používali svaly a hlavně zručnost při práci s nožem. Vytvářeli domácí nudle do nedělní polévky a po náročné a vyčerpávající práci jako bylo hnětení těsta, vyválení a nakrájení na drobné proužky, připravili ještě sladkou odměnu v podobě pudingových pohárů s piškoty a ovocem. Čarodějní učni byli velice šikovní a práce se zhostili na výbornou a to vše bez úrazu. To máme v kroužku šikovné děti, že?

Další týden se opět připravovaly dva pokrmy. První byla polévka plná vitamínů pro pevnější zdraví. Druhý pokrm byl sladkou tečkou, nebo spíš hromádkou a to krtčí.

Měsíčním vyvrcholením byly masopustní koblihy. Děti si připravily těsto, rozválely, vykrájely koblihy, usmažily a naplnily marmeládou a ozdobily tvarohem. Ó to vonělo celou školou. Jako druhý chod - práce s válečkem, nožem, kořením…. A co to učni připravovali? Kořeněné tyčinky z listového těsta.

Čarodějky Lenka Pavlíková, Bc. Karla Jurečková a čarodějničtí učni

 

ZŠ Uničov, U Stadionu 849

U Stadionu 849

783 91 Uničov 

 

Telefon: 585 054 160

Email: skola@zsustadionu.cz

Datová schránka: 72wbuy7

Školní družina ZŠ Uničov, U Stadionu 849

Telefon: 702 538 707

 

Školní jídelna

Telefon: 585 054 520

Email: jidelnastadion@centrum.cz

Search