Z Afriky do Benátek

Pravidelný čtenář našich webových stránek zaznamenal “putování” 5.A po Africe. Od té doby děti získaly nové cestovní zážitky, tentokrát z Benátek....byť jen Hanáckých. Koncem dubna jsme vyrazili poznat lépe město Litovel. Díky návštěvě Vlastivědného muzea s jeho interaktivními výstavami, ví děti více o Gustavu Frištenském, o historii hracích strojků a gramofonů, o životě v době bez elektřiny a o zaniklém řemesle drátenickém. Práci s drátkem si děti vyzkoušely v připravených dílničkách, z nichž si odnesly na památku prstýnkové suvenýry. Po procházce parkem jsme vystoupali na radniční věž. Žáci měli možnost shlédnout video o Litovli, rozeznít zvon, seznámit se se životem hlásného a samozřejmě porozhlédnout se po okolí. Uvítali informaci, že je říčka Nečíz dvakrát do roka alespoň kousek splavná na lodičkách. Nejbližší termín je 10. června. Třeba bude tato informace užitečná i pro Vás a bude důvodem navštívit Hanácke Benátke. Děkuji za spolupráci všem kantorům na tomto tématu...více fotografie samotné...
 
Mgr. Jaroslava Klossová

ZŠ Uničov, U Stadionu 849

U Stadionu 849

783 91 Uničov 

 

Telefon: 585 054 160

Email: skola@zsustadionu.cz

Datová schránka: 72wbuy7

Školní družina ZŠ Uničov, U Stadionu 849

Telefon: 702 538 707

 

Školní jídelna

Telefon: 585 054 520

Email: jidelnastadion@centrum.cz

Search