Z Benátek do vesmíru

Za poznáváním mikroregionu se děti z 5.A na začátku června vydaly do města Šternberk. V muzeu Expozice času se mohly, díky působivým modelům vesmírných těles, jakoby přenést do vesmíru. Přednáškou, besedou i vyplňováním pracovního listu si zopakovaly a prohloubily informace o mlhovinách, kometách, hvězdách i planetách Sluneční soustavy.

Exkurze v muzeu však nebyla jedinou zastávkou na procházce Šternberkem. V městské knihovně pro nás připravili program o komiksové tvorbě, Park Ecce homo vybídl k zábavě i vyzkoušení řidičských dovedností (samozřejmě pouze na trenažéru) a podhradí s rybičkami nabídlo příjemné prostředí pro spočinutí a relax.

Kdy navštívit Hvězdný kopec neboli Šternberk? Kdykoli, avšak ... 28. červen nabízí navíc i kulturní zážitek v areálu hradu...

Mgr. Jaroslava Klossová

 

ZŠ Uničov, U Stadionu 849

U Stadionu 849

783 91 Uničov 

 

Telefon: 585 054 160

Email: skola@zsustadionu.cz

Datová schránka: 72wbuy7

Školní družina ZŠ Uničov, U Stadionu 849

Telefon: 702 538 707

 

Školní jídelna

Telefon: 585 054 520

Email: jidelnastadion@centrum.cz

Search