1.B – učíme se venku

Jako vhodné doplnění výuky v lavicích naše třída občasně vyráží za učením ven.

Nejinak tomu bylo i v případě školy v přírodě na Lovecké chatě v Horce nad Moravou. Ve dnech 7. – 8. června jsme s prvňáčky strávili pohodové dva dny uprostřed krásné přírody Litovelského Pomoraví.

Děti skvěle zvládly zabydlení na pokojích i s potřebnou domluvou se spolubydlícími. Po celé dva dny všichni průběžně trénovali šikovnost a obratnost na hřišti a přilehlých venkovních atrakcích. Na jedničku prvňáčci zvládli také výšlap do Sluňákova a zpět i s využitím pláštěnky při bleskové přeháňce, která nás přepadla.

Celým pobytem se vinula námořnická tématika, takže jsme si zopakovali některé písničky a říkadla o vodě a o moři, zacvičili jsme si s padákem, děti se seznámily s Morseovou abecedou a zkoušely čtení neznámých slov, zájemci si vyrobili jednoduchá štěrchátka.

V průběhu celé školy v přírodě žáčci trénovali rozvoj ohleduplnosti vůči spolužákům a vzájemnou komunikaci a šlo jim to velmi pěkně, protože po celé dva dny vládla pohodová atmosféra, nemusely se řešit žádné podstatné konflikty, drobné nejasnosti si děti mezi sebou zvládly vyjasnit samy. Ani žádné zdravotní komplikace nás nepotkaly, za což byla ráda i paní vychovatelka Xenie Kuchařová, která kromě pedagoga zastávala také funkci zdravotníka.

Prvňáčci skvěle zvládli také první noc na výletě bez rodičů, všichni mají velikou pochvalu! Dva dny na škole v přírodě utekly cobydup ke vzájemné spokojenosti a děti už se těší na další výlet

Aktivně stráveným dnem venku byl také turnaj v házené pořádaný 30. května na hřišti u ZŠ Pionýrů. S prvňáčky jsme si házenou v průběhu roku několikrát vyzkoušeli v hodinách tělesné výchovy, takže jsme se rozhodli vyzkoušet hru v zápase. Poskládali jsme jeden tým prvňáčků, který statečně zabojoval a ve všech zápasech obstál se ctí. Zbytek naší třídy fungoval jako skvělé publikum, děti podporovaly své spolužáky ostošest. V přestávkách mezi zápasy si prvňáčci měli možnost odpočinout, popovídat nebo využít přilehlé hřiště k míčovým aktivitám. Dopoledne v házenkářském duchu pro nás připravil pan učitel Rostislav Drábek spolu s paní učitelkou Marcelou Mikulíkovou – oběma patří velký dík, sportovní dopoledne, které jsme pojali jako dárek ke Dni dětí i se sladkou dobrotou se prvňáčkům líbilo…!

Za 1.B Mgr. Kateřina Urbášková

 

ZŠ Uničov, U Stadionu 849

U Stadionu 849

783 91 Uničov 

 

Telefon: 585 054 160

Email: skola@zsustadionu.cz

Datová schránka: 72wbuy7

Školní družina ZŠ Uničov, U Stadionu 849

Telefon: 702 538 707

 

Školní jídelna

Telefon: 585 054 520

Email: jidelnastadion@centrum.cz

Search