Školní kolo soutěže Odznaku všestrannosti olympijských vítězů

Dne 22. 9. 2023 se na hřišti naší základní školy konalo školní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů – OVOV.

Soutěže se zúčastnili žáci druhého stupně a fandit přišli i někteří žáčci z prvního stupně. Z deseti disciplín, které se plní pro získání různých stupňů odznaku (bronzový, stříbrný, zlatý a diamantový), jsme si jich vybrali pět – skok do dálky, kliky, 60 m běh, hod kriketovým míčkem a shyby na lavičce. Počasí nám přálo, takže jsme mohli zahájit soutěž. Toho se ujali bronzová medailistka z olympijských her v Atlantě a mistryně světa z roku 1997 trojskokanka Šárka Kašpárková a pan ředitel školy Mgr. Milan Žůrek. Zdůraznili cíl projektu OVOV, jehož úkolem je zapojit co nejvíce dětí a mládeže do sportovních aktivit a motivovat je ke zlepšování své fyzické zdatnosti. Všem popřáli hezké sportovní zážitky v duchu fair play.

Většina sportovců byla odhodlána podat co nejlepší výkony. Bylo úžasné pozorovat, jak se sportovci vzájemně podporují a povzbuzují.

Ještě jeden úžasný zážitek měli žáci naší školy. Mohli si vzít do rukou nejcennější Šárčiny medaile. Otázek na závěr bylo mnoho, škoda, že se na všechny nedostalo. Možná že i proto slíbila Šárka, že se k nám opět vrátí. Poděkování na závěr patří všem organizátorům z řad pedagogů, asistentů, vychovatelů a našich žáků - pomocníků z devátých tříd.

Hana Matoušková

ZŠ Uničov, U Stadionu 849

U Stadionu 849

783 91 Uničov 

 

Telefon: 585 054 160

Email: skola@zsustadionu.cz

Datová schránka: 72wbuy7

Školní družina ZŠ Uničov, U Stadionu 849

Telefon: 702 538 707

 

Školní jídelna

Telefon: 585 054 520

Email: jidelnastadion@centrum.cz

Search