6B objevovala vánoční Prahu

Předvánoční období jsme si s žáky 6. ročníku ze ZŠ Uničov, U Stadionu zpříjemnili 15. 12. výletem do Prahy. Zde jsme navštívili anglické divadelní představení „A Christmas Carol" od Charlese Dickense. Text byl zjednodušen, aby byl srozumitelný pro všechny. Ačkoliv to byl vánoční příběh, měl v sobě velké poselství pro každý den. Žáci byli nadšeni a věříme, že až někdy příště uslyší zvuk zvonků a uvidí světýlka vánočního stromečku, vzpomenou si na Mrzouta Scrooga a jeho úžasnou proměnu. Kdo ví, možná je to inspiruje k šíření radosti a laskavosti kolem sebe!

Bez návštěvy McDonald's by to nebyl ten správný výlet. Všichni si pochutnali a už se těšili na další akci. Odpoledne děti čekal nevšední vzdělávací program Rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě, který propojil historii, soutěžení a dobrodružství. Soutěž probíhala v týmech pod dohledem zkušených lektorů. Žáci se ponořili do historie spojené s těmito kulturními památkami - řešili hádanky, zjišťovali například, co vybojoval Bruncvík pro české země, jak Karel IV. zajistil pevnost mostu a proč má hlavu na stranu, kde sedí ledňáček a mnoho dalšího. K dobré náladě přispělo i sluníčko.

Všechno pěkné utíká nějak rychleji, najednou byl konec. Rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě se staly nezapomenutelným zážitkem pro všechny účastníky a při zpáteční cestě bylo jejich společným přáním vrátit se opět do Prahy.

 

Mgr. Hana Matoušková, Mgr. Martina Štěpancová

 

ZŠ Uničov, U Stadionu 849

U Stadionu 849

783 91 Uničov 

 

Telefon: 585 054 160

Email: skola@zsustadionu.cz

Datová schránka: 72wbuy7

Školní družina ZŠ Uničov, U Stadionu 849

Telefon: 702 538 707

 

Školní jídelna

Telefon: 585 054 520

Email: jidelnastadion@centrum.cz

Search