Nezapomenutelný výlet našich žáků do Wieliczky a Krakova

Naše škola se rozhodla uspořádat výlet do Polska, konkrétně do solného dolu Wieliczka a historického centra Krakova. Cesta byla plná vzrušení a objevování.

Solný důl Wieliczka

První zastávkou na naší cestě byl solný důl Wieliczka, který je jedním z nejstarších solných dolů na světě a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Žáci byli ohromeni krásou podzemních komor a soch vytesaných z kamene. Prohlídka dolu byla skutečně vzrušující a vzdělávací zážitek.

Historické centrum Krakova

Po návštěvě dolu jsme se vydali do historického centra Krakova. Žáci měli možnost prozkoumat krásy tohoto starobylého města, včetně nádherného hradu Wawel a malebného hlavního náměstí. Během volného času měli žáci možnost prozkoumat úzké uličky starého města, nakoupit suvenýry a ochutnat tradiční polská jídla v místních restauracích.

Výlet byl pro naše žáky nejen zábavný, ale také velmi vzdělávací. Měli možnost seznámit se s historií a kulturou našich polských sousedů a zároveň si užít spoustu zábavy. Těšíme se na další podobné výlety v budoucnu!