Výchovný poradce

Činnost výchovného poradce vychází ze školního plánu práce a je zaměřena na plnění hlavních úkolů výchovného poradenství:
  • metodická činnost (zaměřená na pomoc učitelům a sjednocení postupů vyučujících)
  • volba povolání
  • vlastní diagnostická činnost
  • práce se žáky s výukovými problémy
  • práce se žáky s výchovnými problémy
  • prevence v oblasti sociálně-patologických jevů
  • spolupráce s pedagogicko-psychologickou poradnou s orgány státní správy a samosprávy (zejména orgány péče o dítě, sociálním kurátorem, s Policií ČR, …)
  • péče o talentované žáky
  • konzultační činnost
Výchovný poradce působí jako konzultant pro žáky školy, jejich rodiče a pedagogické pracovníky. V čem může pomoci:

Žákům

• při řešení výukových problémů, při řešení osobníchproblémů (např. konflikty se spolužáky, s rodiči, s vyučujícími, …), pomoc při profesní orientaci (volba povolání)

Rodičům

• při řešení výukových a výchovných problémů dětí- při řešení problémů spojených se specifickými poruchami učení, poskytuje pomoc při volbě povolání, volbě dalšího studia dětí, při řešení jiných problémů rodiny

Konzultační hodiny výchovného poradce:

• Žáci školy mají možnost obrátit se na výchovného poradce kdykoli.

• Jednání s rodiči probíhají po vzájemné dohodě v kterýkoli pracovní den. S ohledem na předmět jednání je vhodná telefonická domluva předem (585 054 160).

Mgr. Marcela Mikulíková