Hlásíme další sportovní úspěchy

McDonald´s Cup – okrskové kolo – 1. místo

 

I tento rok se na umělé trávě v Uničově uskutečnilo okrskové kolo McDonald´s Cupu. Přijelo k nám šest škol - ZŠ Hněvotín, Štěpánov, Šumvald, Troubelice, Újezd a ZŠ Pionýrů Uničov. Tento netradiční počet znamenal, že herní systém bude postaven na tom, že každý bude hrát s každým. A tak se i stalo. Naši kluci, pod vedením trenéra Filinského začali na vítězné vlně. Utkání se ZŠ Troubelice přineslo napínavou podívanou a s vítěznou tečkou 4:2. Čtvrtá branka se ukázala jako klíčová pro další postup do okresního kola. ZŠ Troubelice porazily v utkání ZŠ Pionýrů o dvě branky a tak se vše rozhodlo v utkání, kdy naši kluci nastoupili v derby proti ZŠ Pionýrů. Od počátku měl soupeř více šancí a lepší pohyb na hřišti. Záhy vedl 2:0 a třetí branka visela na vlásku. Ovšem dvě minuty před koncem utkání utekl Dan Helekal a přesnou trefou rozhodl o našem postupu do okresního kola společně se ZŠ Troubelice.

 

McDonald´s Cup – okresní kolo – 6. místo

 

Okresní kolo se konalo 4. 5. 2023 v Olomouci Řepčíně. Družstva již byla rozdělena do dvou skupin a v 9:00 začala první utkání. Tentokrát se příliš nedařilo a v prvním zápase jsme prohráli se ZŠ Svatoplukova. Z prohry se kluci otřepali a ve druhém zápase vyhráli. Ovšem rozhodl zápas o postup mezi nejlepší čtyřku se ZŠ Dolany. Soupeř byl lepší a tak jsme skončili na 6 příčce.

Reprezentanti: Filinský Ondřej, Helekal Daniel, Horník David, Hwozdecki Ladislav, Koloušek Miroslav, Kubilka Adam, Němec Radim, Barna Ondřej, Krčál Vojtěch, Petera Adam, Vohralík Filip

 

Atletický trojboj – 1., 3. a 4. místo

 

Ve čtvrtek 11. 5. 2023 se uskutečnil v areálu ZŠ Uničov, U Stadionu atletický trojboj. Účastníci 3. až 5. ročníků soutěžili ve třech disciplínách: běh na 50 m, skok daleký a hod míčkem. Děti se snažily, seč jim síly stačily a k vidění byly velmi kvalitní výkony. V konkurenci sedmi škol se neztratili ani naši reprezentanti. Třetí ročník svou kategorii vyhrál, na třetí příčce skončili zástupci 4. tříd. Pátý ročník obsadil konečné 4 místo.

 

Atletický víceboj – 1. místo

 

Další týden 16. 5. 2023 se konal atletický víceboj. Žáci 6. - 9 ročníku se museli poprat se čtyřmi disciplínami: 60 metrů, skok daleký, hod míčkem/granátem a se závěrečným během na 1500 m. Opět za účasti sedmi škol. Počasí nám ukázalo tu vlídnější tvář a vše probíhalo, tak jak mělo. Naši reprezentanti zabojovali, což se projevilo i na konečném umístění.

  • Dívky mladší obsadily stříbrnou příčku. Složení družstva: Hlochová, Polívková, Hálová, Petříková.
  • Dívky starší svou kategorii vyhrály. Složení družstva: Zbořilová Milada, Kyselá Eliška, Provazová Darja, Hwozdecká Karolina.
  • Chlapci mladší napodobili starší dívky. Složení družstva: Mišák Jakub, Tkadlec Martin, Vachutka Břetislav, Konečný Lukáš.
  • Chlapci starší získaly bronz. Složení družstva: Vosyka František, Černý Vojtěch, Zajíček Jan, Babík Václav.

Celkový součet bodů stanovil, že naše škola jich získala nejvíce a vyhrála.

ZŠ Uničov, U Stadionu 849

U Stadionu 849

783 91 Uničov 

 

Telefon: 585 054 160

Email: skola@zsustadionu.cz

Datová schránka: 72wbuy7

Školní družina ZŠ Uničov, U Stadionu 849

Telefon: 702 538 707

 

Školní jídelna

Telefon: 585 054 520

Email: jidelnastadion@centrum.cz

Search